דבר מנהלת בית הספר, גלית אסא.

קהילה יקרה,

עיתון בית הספר, שאותו קראתם, משקף במילים ובתמונות את עולם התלמידים, ואת החיים בבית הספר, שכולי תקווה, שהוא בית עבור כולנו. מקום שנעים לשהות בו חלק נכבד מהיום, מקום מעשיר, מלמד, ומאפשר מפגש חברתי באווירה נעימה וחיובית.

בבואי לסכם את כל הפעולות שהתקיימו בבית הספר, תקצר היריעה מלפרט את העשייה המבורכת במהלך השנה. עשייה של מורים, תלמידים ,הורים ומועצה.

בית הספר "גן רווה"  חרט על דגלו להיות עם הפנים לקהילה, לייצר אקלים המעודד סובלנות, הוגנות ומוגנות, כבסיס המקדם את החינוך הערכי, והישגי התלמידים.

ליבי מתמלא גאווה וסיפוק על העשייה הרבה והמשמעותית שמתרחשת בבית ספרנו בתחום הפדגוגי, החברתי ,הערכי והרגשי.

תלמידי שכבת א' החלו זו השנה הראשונה ללמוד אנגלית כשפה שנייה בדרך ידידותית ומגוונת.

לתוכניות העשרה בבית הספר נוספה גם תכנית " ניצוצות" לשכבות ז'-ח' בה נחשפו התלמידים לתחומי דעת שונים ומגוונים שהועברו בחלקם ע"י מנחים מהקהילה שלנו. זו הזדמנות להודות לכם .

תכנית " שיר של יום" של משרד החינוך הוכנסה בשכבות א'-ו' במטרה לפתח את השיח הרגשי בקרב תלמידים ומורים.

התכנית זכתה לשבחים ולהערכה רבה בפיקוח. כמו כן , זכינו בהערכה על יוזמה חברתית של מועצת התלמידים לפינת משחקים בחצר " הפסקופסה" במסגרת תכנית " יוצרים שינוי".

בנוסף, חידשנו את האתר הבית ספרי לידידותי יותר למשתמש . התלמידים והמורים השתמשו בתכנת "עת הדעת" לצורך תרגול מקצועות הליבה וקבלת משוב מידי.

תכנית מוגנות הורחבה במסגרת שעורי כישורי חיים לשם טיוב האקלים הבית ספרי. נערכו מעגלי שיח תלמידים- מורים  סביב נושאים חברתיים רגשיים וגם מעגלי שיח מנהלת- הורים בימי שישי עפ"י שכבות. התקיימו הרצאות להורים בשיתוף עם ועד הורים מוסדי.

במהלך כל השנה שמנו דגש על העצמת התלמידים בפעילויות למען תלמידים והקהילה: שיעורים שהועברו ע"י שגרירי מפתח הלב ,מפגשים עם חניכי בית ספר בטב"ע, פעילות עם ותיקי הקהילה ,חונכות ועוד..

השנה, נוסף שם לבית הספר: גן רוה ע"ש יצחק נבון.

בבית הספר נעשה תהליך פדגוגי מעמיק סביב הטמעת השם דרך למידה בכיתה אודות האיש ופעלו, התמקדנו במספר ערכים שעולים בקנה אחד עם ערכי בית הספר והערכים שלאורם פעל. נערכו מעגלי שיח תלמידים -הורים- מורים- ומועצה לשם דיוק הערכים ונבחר סמל חדש לבית הספר בתהליך דמוקרטי שעוצב ע"י  תלמידי בית הספר.

הערכים שנבחרו הם היוו את הבסיס לקביעת הייחודיות של בית הספר : מנהיגות סביבתית. אנו נמשיך בתהליך זה גם בשנה הבאה.

 

זו הזדמנות להביע תודה לכל העושים במלאכה בכל עת:

 

לצוות החינוכי- על ההתנדבות לכל מטלה, הדאגה המתמדת לתלמיד ולרווחתו, על יוזמות ברוכות ונכונות לעסוק במלאכה בכל עת. תודה מיוחדת לנורית צרויה על הפקת העיתון.

 

להורים- לוועד ההורים המוסדי ולעומד בראשו ארתור רוזנר ולסגניתו אורלי גנץ-אלרגנד  על היוזמות, הפעילות הברוכה ושיתוף הפעולה.

 

 למועצה אזורית גן רווה- לעומד בראשה מר מוני אלימלך המשקיע משאבים רבים בביה"ס.

לקארין גזלה, מנהלת מח' החינוך, הפועלת למען קידום       בית הספר.  

למפקחת ביה"ס, גבי יחזקאל- על הליווי החם וההדרכה המקצועית.

לחברת הילדים- למועצת התלמידים, לוועדות הבית- ספריות וכמובן לכל תלמידינו, שלמענם אנו מתכננים, מארגנים ופועלים.

 

אסיים בדבריו של זלמן ארן: “החינוך הוא בבחינת סימפוניה בלתי גמורה, ולא מפני שתמה ולא נשלמה, אלא מפני שמסכת חינוך אינה נשלמת ואינה תמה”.

 אנו יוצאים לחופשת קיץ בה נמשיך צוות ביה”ס ואנוכי, לתכנן את שנה”ל הבאה ,תש"פ, במטרה להמשיך ולהצעיד את ביה”ס אל מחוזות נפלאים.

בברכת חופשה נעימה ובהצלחה לבוגרי מחזור פ"ג

גלית אסא

מנהלת בית הספר

הגדרות כלליות כניסה למערכת