דבר יו"ר הנהגת ההורים

הורים יקרים,
 
חלפה לה במהירות הבזק עוד שנת לימודים. שנה בה ילדינו חוו עליות ומורדות, הצלחות ואכזבות, תוך שיפור הידע ופיתוח היכולות החברתיות שלהם.
מאחורי הקלעים של ההפקה הגדולה הזאת עומדים אנשי צוות ההוראה יחד עם נציגי ההורים, אשר עומלים כל השנה לכך שהביצוע יהיה האיכותי ביותר שניתן לתת לילדינו. 
השנה עמדה בסימן שיפור האקלים החברתי בבית הספר. תהליך שהובל ע"י היועצות הבית ספרתיות, מורות, הורים, ילדים ויועצי חוץ. לאור המטרה הזאת אני מאמין כי עשינו שיפור משמעותי, והיחסים בין התלמידים חוו שיפור מתמיד לאורך השנה. המאמץ הזה ימשך גם בשנה הבאה, תוך תמיכת תוכנית "מצמיחים" שתוכנס בשנה הבאה לשכבות הגבוהות.
בבד בבד, דאגנו לתוכנית תל"ן  מעודכנת, פרויקט ניצוצות שהוכנס זאת השנה הראשונה, שיפור חזות החטיבה ופינת משחקי חוץ, הקמת אתר בית ספרי חדש שיושק טרם פתיחת שנת הלימודים הקרובה, שישי מלב אל לב שגלית אירחה, כנסי פתיחת שנה, הקמת נאמני מוגנות, השתתפות מכובדת בתחרויות קוד מאנקי ועשר אצבעות, ותחילת תוכנית שיר של יום. כל אלא ימשכו, ויצטרפו לפעילויות אשר בית הספר מוביל בשנים האחרונות, ובכך מעשירים את יומם של ילדינו אף יותר.
 
השנה הבאה תהיה בסימן פדגוגיה חדשנית, או בשמה הנפוץ פדגוגיה מוטת עתיד,  שאותה יוביל בית הספר, בשיתוף יועץ חיצוני וועד מוסדי. עוד צעד בכיוון הנכון של להפוך לבית ספר מוביל ואיכותי. נמשיך לשייף ולשפר את כל הקיים, ולחשוב במה עוד ניתן וחשוב להעשיר את יומם של ילדינו.
 
בנימה אישית, בקהילה קטנה כשלנו, לציבור ההורים, אשר מהווה חלק נכבד מתושבי המועצה, תפקיד מרכזי בתפיסת ודימוי בית הספר. הציבור הזה יכול לשמש כרוח גבית או כרוח נגדית לכל אשר קורה בין שעריו. חשוב שנשכיל להמשיך לעבוד בשיתוף פעולה ואמון הדדי בינינו לבין צוות המורים, תוך תמיכה, עזרה והוקרה לעבודתם הקשה, במאמץ משותף של שאיפה למצוינות של העוגנים המהותיים במלאכת החינוך.
בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל חברי הועד המוסדי אשר תרמו מזמנם ומרצם למען ילדינו. אני רוצה גם להודות לכלל צוות ההוראה הבית ספרי בראשות גלית אסא, על העבודה הכה חשובה והלא פשוטה אותה הם מבצעים מידי יום ביומו. אנחנו מוקירים את פועלכם ומודים לכם על העשייה. ואחרונים חביבים, אני רוצה להודות לכם ההורים, בראשותם של הועדים הכיתתיים, אשר פעלו, התנדבו ועזרו היכן שרק היה אפשר.
אבקש לסיים במשפט שנאמר לא פעם ע"י אלברט אינשטיין: "החינוך הוא מה שנשאר, כאשר שוכחים את כל הדברים שלמדנו בבית־הספר."
קיץ מהנה לכולנו. נתראה בשנה הבאה,
 
ארתור רוזנר
יו"ר ועד מוסדי
הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות